szybkiczat.pl

Blog opowiadający o biznesie, social mediach i ciekawostkach.

Internet

Internet bezprzewodowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Internet bezprzewodowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

W obecnych czasach niewiele osób wyobraża sobie codzienne życie bez internetu. Nie tylko w pracy korzysta się z internetu, ale jest on także niezbędny do nauki i do zabawy. Która sieć oferuje najtańszy internet? Czy lepiej wybrać internet przewodowy, czy mobilny?

Szybki internet – czyli jaki?

Obecnie większość dostawców oferuje internet światłowodowy, który jest najszybszym internetem w Polsce. Światłowód jest praktycznie wolny od zakłóceń, a niesprzyjające warunki atmosferyczne nie oddziałują na zasięg. W przeciwieństwie do internetu radiowego jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o prędkość, to internet może działać nawet z prędkością 1 Gb/s. Niestety nie wszędzie jest zasięg i w wielu mniejszych miejscowościach jeszcze nie ma możliwości korzystania z internetu światłowodowego. Są jednak dostawcy sieci komórkowych, którzy oferują internet mobilny w technologi LTE lub 5G. Technologia 5G oferuje bardzo szybki przesył danych i jest już także dość mocno rozpowszechniona na terenie całego kraju.

Czy warto wybrać internet bezprzewodowy?

Coraz więcej osób rezygnuje z internetu przewodowego na korzyść mobilnego. Wszyscy operatorzy sieci komórkowych w swoich ofertach mają internet bezprzewodowy. Można wybrać pakiet z urządzeniem lub z samą kartą SIM. Usługodawcy oferują możliwość dokupienia modemu lub routera, w których można zainstalować karty SIM. W niektórych ofertach do dyspozycji klienta są także tablety lub laptopy, a niekiedy nawet sprzęt gamingowy. Takie gadżety dostępne są w ofertach na abonament. Jest możliwość także użytkowania internetu na kartę, a więc doładowuje się taką ilość GB, jaka jest niezbędna. Nie trzeba podpisywać umowy i samodzielnie ustala się kwotę, jaką chce się wydać na internet. Internet bezprzewodowy daje znacznie więcej możliwości niż internet przewodowy. Mogą z niego korzystać wszyscy domownicy z każdego urządzenia. Oferty są bardzo atrakcyjne i w wielu przypadkach miesięczne koszty są znacznie niższe niż za internet na kablu.

Jak wybrać najtańszy internet?

Wybierając internet mobilny, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także zasięg. Przede wszystkim należy przetestować jakość i stabilność połączenia w miejscu, w którym internet będzie używany najczęściej. Przy wyborze oferty trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wysokość transferu, ale także prędkość przesyłania danych. Oczywiście im więcej transferu i prędkości, tym lepiej dla użytkowników. Niektórzy dostawcy oferują większy transfer dla stałych klientów, a inni mają korzystne oferty dla nowych użytkowników. Na pewno warto dokładnie zapoznać się z warunkami i znaleźć taką ofertę, która będzie najkorzystniejsza. Można także skorzystać z porównywarek cenowych dostępnych w internecie. Jest wiele stron, na których można w ciągu kilku chwil porównać oferty od wszystkich dostępnych operatorów internetu mobilnego. Na pewno warto skorzystać z takiej opcji, ale dodatkowo warto zajrzeć także na stronę konkretnego dostawcy i zobaczyć, czy nie pojawiła się w ostatnich dniach nowa oferta.

Udostępnij