Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak założyć Instagram i dlaczego warto?

28 listopada 2022 Jak założyć instagram


Internet bez dwóch zdań jest obecny w życiu każdego człowieka. Media społecznościowe są ważnym elementem dnia ludzi zarówno młodszych, jak i starszych. Instagram, obok Facebook’a i Tik Tok’a, czy Twitter’a jest jedną z najpopularniejszych platform. Z tego artykułu dowiesz się, jak założyć Instagram oraz jakie ma on zalety i wady.

Jak założyć Instagram?

Założenie Instagramu jest niezwykle proste. Można to zrobić w paru prostych krokach. Oto one:
1. Pobierz aplikację „Instagram” z App Store, jeśli masz Iphone lub z Google Play, jeżeli używasz Androida.
2. Otwórz aplikację oraz naciśnij „Zarejestruj się” przy użyciu adresu e-mail lub numeru telefonu oraz wprowadź dane.
3. Potwierdź działania kodem potwierdzającym, który przyjdzie na telefon lub e-mail oraz kliknij „Dalej”.
Następnie w bardzo prosty sposób dowiesz się, jak dodać post na Instagram oraz jak dodać relacje na Instagram. Aplikacja jest bardzo intuicyjna oraz posiada samouczek. Teraz już wiesz, jak używać aplikacji Instagram.

Jakie zalety ma Instagram?

Na samym początku należy podkreślić, że Facebook i Instagram mają tego samego właściciela, co wyklucza konkurencję pomiędzy tymi dwoma platformami. Rożni je to, że Instagram skupia się na zdjęciach i filmikach, a Facebook na treści pisanej – na wiadomościach. Co więcej, Instagram umożliwia nie tylko wrzucanie zdjęć i filmów, ale również prowadzenie relacji na żywo (live), podczas której właściciel profilu może podejmować interakcje z widzami za pomocą czatu. Dużą zaletą tej aplikacji jest przejrzysty kokpit, który ułatwia użytkowanie. Wystarczy parę minut i każdy nauczy się korzystać z platformy. Instagram oferuje również filtry do zdjęć oraz nakładki. Na Instagramie możemy znaleźć swoich znajomych, ale też sławnych ludzi. Tak naprawdę Instagram coraz bardziej się rozwija – pojawiają się nowe konta, które zaskakują i zaciekawiają odbiorców. Ważne jest jednak, aby pamiętać o promowaniu wartościowych treści. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że można zarabiać za pomocą Instagramu – warunkiem jest posiadanie dużej liczby obserwujących. Wbrew pozorom zdobycie ich nie jest łatwe, ale może stać się niezwykle opłacalne. Istnieją osoby, które utrzymują się za pomocą social mediów.

Jakie wady ma Instagram?

Najczęściej wszystko co ma zalety ma również wady. Tak samo jest z Instagramem. Należy zwrócić na nie uwagę przed założeniem swojego pierwszego konta. Dużą wadą tej platformy jest fakt, że działa ona najlepiej na telefonie. Dużo gorzej sprawuje się ta aplikacja na tablecie, czy otworzona za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Należy o tym pamiętać, gdy zaczynamy korzystać z Instagrama. Co więcej, wiele osób korzysta tylko z IG, aby edytować zdjęcia. Jest to błąd, ponieważ na rynku istnieje wiele darmowych aplikacji, które są dużo lepsze od Instagrama. Warto poświęcić chwile i poszukać odpowiedniej w AppStore lub Sklepie Google. Nie należy również zapominać o możliwych fałszywych informacjach, które są przekazywane za pomocą mediów społecznościowych.

Redakcja szybkiczat.pl

Redakcja naszego serwisu to zespół pełnych pasji i zaangażowanych redaktorów. Łączą oni wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach social media, biznesu a także internetu. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych informacji, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać wiedzę i odnosić sukcesy zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czas Present Continuous
Płacenie telefonem
Jak założyć instagram

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak założyć instagram