szybkiczat.pl

Blog opowiadający o biznesie, social mediach i ciekawostkach.

Biznes

Kiedy warto wziąć dostawczaka na leasing?

Kiedy warto wziąć dostawczaka na leasing?

Samochód dostawczy jest lekkim pojazdem ciężarowym, którego masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Potocznie nazywany jest dostawczakiem i jest jednym z najczęściej leasingowanych samochodów. Oczywiście w leasing biorą go przede wszystkim firmy o profilu transportowym, jednakże z samochodów tych korzystają również firmy usługowe oraz handlowe. Dla większości firm posiadanie samochodu dostawczego stanowi niewątpliwą korzyść, która tworzy przewagę konkurencyjną.

Dlaczego leasing samochodów dostawczych na firmę jest dobrym pomysłem?

Zastanawiając się, czy leasing samochodów dostawczych, który oferuje MAN FS, jest właściwym wyborem dla firmy, warto mieć na uwadze, że jest to bardzo szybki i prosty sposób na zaopatrzenie się w środek transportu. Sama procedura jest mało skomplikowana, co czyni ją mniej czasochłonną niż ma to miejsce w przypadku kredytu. Należy pamiętać także, że ocena zdolności kredytowej przy kredycie jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna niż w przypadku leasingu samochodów dostawczych. To, co cechuje leasing na samochody dostawcze w firmie MAN FS, to niskie koszty i bezpieczeństwo. Wiele osób chwali sobie taki sposób nabycia samochodu dostawczego na firmę, ponieważ kapitał, który musiałby być wydany na zakup gotówkowy samochodu, może w przypadku leasingu pracować na rozwój firmy. Jakie zalety posiada opcja leasingu samochodu dostawczego? Porównując leasing do kredytu, warto również wspomnieć, iż kredyt gotówkowy będzie wymagał zdolności kredytowej, a także prowadzenia przez nas działalności co najmniej 12 miesięcy. Należy być także przygotowanym na to, że bank będzie chciał zbadać historię naszej firmy i niejednokrotnie wymagać będzie innego źródła dochodu lub zabezpieczenia. Oczywiście kredyt obciąży również naszą zdolność kredytową w przyszłości. Leasing samochodu dostawczego, w porównaniu z kredytem, nie stanowi tak dużego balastu dla firmy.

Zalety leasingu samochodu dostawczego

Przede wszystkim leasing samochodu dostawczego opłaca się z punktu widzenia kosztów. Nie zmniejszy on naszej zdolności kredytowej, a comiesięczną ratę można wrzucić w całości w koszty uzyskania przychodu. Każda rata leasingowa może być spłacona z bieżących dochodów, które wypracowane zostały przez leasingowany samochód dostawczy. Dzięki temu kapitał firmy będzie mógł w całości pracować. Kolejną zaletą leasingu samochodów dostawczych jest wygoda. Właścicielem samochodu jest leasingodawca, co sprawia, że przejmuje on na siebie obowiązek ewentualnego zbycia samochodu.

Udostępnij