szybkiczat.pl

Blog opowiadający o biznesie, social mediach i ciekawostkach.

PoradnikSocial Media

Co to jest tik tok? Dowiedz się czym jest popularna aplikacja

Co to jest tik tok? Dowiedz się czym jest popularna aplikacja

Już od 2016 roku platforma TikTok zyskuje na popularności. Oglądanie krótkich, zabawnych treści wideo w internecie zyskuje swoich zwolenników z dnia na dzień. Tworzenie śmiesznych filmików wzrosło na skutek lockdownu podczas pandemii w 2020 roku. Jak to wygląda teraz? Czy już coraz więcej ludzi na świecie wie co to jest tik tok? Dowiedz się z tego artykułu.

Co to jest tik tok?

Dużo osób, które nie sa na bieżąco z nowinkami zadaje sobie pewnie pytanie “co to jest tik tok”? Aplikacja TikTok została stworzona w Chinach przez przedsiębiorstwo ByteDance w 2016 roku. Aplikację można nabyć pobierając ją ze swojego sklepu np. Sklep Play czy App Store. Po pobraniu aplikacji następuje pojawienie się panelu do zalogowania. Należy założyć konto i zaobserwować kilka twórców by algorytm mógł dopasować nam filmy zgodnie z preferencjami. Na aplikacji istnieje też panel do wrzucania filmów. TikTok oferuje nam wiele filtrów oraz możliwości wyboru muzyki by stworzyć zgodnie z ideą aplikacji – mini teledyski.

Popularne formy materiałów wideo w aplikacji TikTok to przede wszystkim:

  • pokaz – np. pokaz taneczny lub jakiegoś talentu.
  • synchronizacja ustami – twórca filmu rusza ustami w taki sposób aby “udawać” że śpiewa.
  • tutorial – poradnik krok po kroku. Może to być np. przepis lub tutorial makijażowy.
  • stream – relacja na żywo, która pomaga nam się wybić na tik toku.

Jak się wybić na tik toku?

Każdy, nawet największy milionowy twórca zaczynał kiedyś od zera. Co robić żeby zostać zauważonym i później jak zarabiać na tik toku? TikTok promuje oryginalnych twórców, którzy na filmach robią coś ciekawego i niebanalnego! Samo nagranie filmiku do piosenki nie wystarczy. Dobrze, aby wideo przykuwało uwagę widza. Ważne jest, żeby śledzić trendy np. związane z nową piosenką, z nowym tanecznym ruchem czy efektem na TikToku.

Ważne jest, by być regularnym w swoich działaniach i publikować filmy w miarę możliwości często. Trzeba pamiętać o hashtagach, by osoby wyszukujące dany temat mogły trafić na twój film. Daj się zauważyć poprzez wchodzenie na inne konta, komentowanie, lajkowanie innych filmów oraz inspirowanie się innymi twórcami. Ustaw swoje zdjęcie profilowe, aby przykuło uwagę i pokazało czym się zajmujesz i o czym masz profil. Algorytmy – jak pomagaja się wybić się na TikToku? Należy sprawdzać w statystykach czy film został obejrzany do końca i w jakim czasie po opublikowaniu filmu pojawiały się interakcje. Jeśli film został dobrze przyjęty jest szansa, że pojawi się on w karcie “Dla Ciebie”.

Jak zarabiać na tik toku?

TikTok to portal gdzie dużo osób śledzi trendy i jest to doskonała reklama dla firm. Najwięksi twórcy tej platformy potrafią zarabiać nawet po kilka-kilkanaście milionów dolarów. Jak zacząć zarabiać na TikToku nawet jako początkujący twórca?

  1. Promowanie produktów – bardzo częste działanie współprac pomiędzy influencerami a firmami. Zazwyczaj mikro oraz nano influencerzy dostają paczki barterowe, które reklamują u siebie na profilu. Więksi influencerzy oprócz paczki dostają również wynagrodzenie
  2. Transmisje Live – osoby pełnoletnie moga zarabiać prowadząc live na tiktoku i otrzymując prezenty od widzów. Za te prezenty otrzymuje się punkty, które później można wypłacić na konto bankowe.
  3. Social Media Marketing – są osoby, które nie chcą założyć swojego konta i nie podoba im się nagrywanie filmów, ale jednak tematyka social mediów nie jest im obca, warto pomyśleć nad prowadzeniem konta, w którym przekażemy wiedzę marketingową. Pożyteczne informacje przekazywane dla innych użytkowników sprawią, że algorytm nas zauważy.

TikTok to aplikacja, która na całym świecie posiada już około miliard aktywnych użytkowników. Platforma ta wyznacza trendy i szybko się rozwija. Warto pomyśleć nad jej zainstalowaniem

Udostępnij